LektorKlett

Oferta

Nowe słowniki PONS - małe, duże, większe, największe!

 

Poznaj słowniki PONS w nowej odsłonie!

Na sezon 2018/2019 przygotowaliśmy nową odsłonę renomowanych słowników dwujęzycznych w charakterystycznych zielonych okładkach.

Teraz każdy znajdzie słownik dla siebie!

 

Poznaj nowe słowniki angielskie

Poznaj nowe słowniki francuskie

Poznaj nowe slowniki hiszpańskie

Poznaj nowe słowniki niemieckie


Poznaj serie nowych słowników!

Słowniki współczesne są najbardziej wszechstronne. To doskonała propozycja dla studentów i słuchaczy szkół językowych. Takie słowniki powinny też obowiązkowo znaleźć się na półkach w siedzibach firm utrzymujących kontakty z zagranicznymi partnerami – zawartą w nich wiedzę można wykorzystywać w codziennej korespondencji. W słownikach współczesnych zamieszczono także bardzo przydatne dodatki, np. wzory listów. 70 000 haseł i zwrotów, które znajdują się w tych publikacjach, wystarczy, aby zaspokoić potrzeby językowe większości użytkowników na poziomie średnio zaawansowanym.

 

Kolejna linia to słowniki szkolne, przeznaczone zarówno dla osób rozpoczynających naukę języków, jak i dla tych, które ją kontynuują lub przygotowują się do egzaminów (m.in. maturalnego). W publikacjach tych znalazły się wyrazy, których znajomość jest niezbędna na określonym etapie nauki. Porady gramatyczne zamieszczone przy hasłach ułatwiają nie tylko ich zapamiętanie, lecz także wykorzystanie w praktyce. W pozycjach tych zaproponowano też pomocne dodatki: omówienie gramatyki, listę czasowników nieregularnych, wzory listów, przydatne zwroty, a nawet… listę „fałszywych przyjaciół”, czyli słów brzmiących podobnie w dwóch językach, ale mających inne znaczenie (np. niemiecki „Dom” i polska „katedra”).

 

Oferta słowników szkolnych obejmuje dwie serie. W serii „Nowe słowniki duże szkolne” wydano publikacje do nauki języków niemieckiego i angielskiego, idealne dla uczniów szkół średnich, mieszczące 70 000 haseł i zwrotów. W serii „Nowe słowniki szkolne” wyszły pozycje dla uczących się języków angielskiego, niemieckiego i francuskiego, zawierające 45 000 haseł i zwrotów.

Najbardziej ekskluzywnym słownikiem w ofercie PONS jest dwutomowy Wielki słownik niemiecko-polski i polsko-niemiecki, z 320 000 haseł i zwrotów. Ze względu na unikatową obszerność, a także szczegółowość i aktualność umożliwia on odnalezienie właściwych tłumaczeń nawet rzadko używanych wyrazów. Jest niezastąpiony podczas tłumaczenia tekstów prasowych, dialogów filmowych, współczesnych tekstów literackich. Warto z niego korzystać zawsze wtedy, gdy ma się do czynienia z językiem żywym, a nawet potocznym. Umożliwia m.in. tłumaczenie tekstów fachowych z dziedzin takich jak prawo, ekonomia, informatyka czy technika. Ułatwia też prowadzenie korespondencji bez konieczności sięgania po słowniki specjalistyczne. Znakomicie sprawdza się również podczas przygotowań do egzaminów z języka. Jest niezastąpionym narzędziem dla każdego, kto pragnie być na bieżąco ze współczesną niemczyzną, we wszelkich jej odmianach.

Słowniki kieszonkowe są niezbędne w trakcie podróży zagranicznych, podczas których nie zawsze można korzystać z internetu lub gdy jego używanie jest zbyt drogie. Takie słowniki zajmują niewiele miejsca w bagażu podróżnym, a przydają się naprawdę często, kiedy musimy kontaktować się z obcokrajowcami nieznającymi innych języków oprócz własnego. Słowniki kieszonkowe wraz z minirozmówkami to najlepsza i najszybciej zwracająca się inwestycja!

Słowniki uniwersalne umożliwiają pracę z językiem na co dzień. Są poręczne i mają atrakcyjne ceny.