Bezpłatny słownik online

...

Skorzystaj ze sprawdzonych słowników
Data dodania: 2021-03-24 14:22

Uczysz się języka, studiujesz, chcesz pomóc swojemu dziecku w nauce? Skorzystaj z szerokiej oferty sprawdzonych słowników PONS.

Poznaj nasze najważniejsze serie słownikowe:

Słowniki współczesne są najbardziej wszechstronne. To doskonała propozycja dla studentów i słuchaczy szkół językowych. Takie słowniki powinny też obowiązkowo znaleźć się na półkach w siedzibach firm utrzymujących kontakty z zagranicznymi partnerami – zawartą w nich wiedzę można wykorzystywać w codziennej korespondencji. W słownikach współczesnych zamieszczono także bardzo przydatne dodatki, np. wzory listów. 70 000 haseł i zwrotów, które znajdują się w tych publikacjach, wystarczy, aby zaspokoić potrzeby językowe większości użytkowników na poziomie średnio zaawansowanym.

Kolejna linia to słowniki szkolne, przeznaczone zarówno dla osób rozpoczynających naukę języków, jak i dla tych, które ją kontynuują lub przygotowują się do egzaminów (m.in. maturalnego). W publikacjach tych znalazły się wyrazy, których znajomość jest niezbędna na określonym etapie nauki. Porady gramatyczne zamieszczone przy hasłach ułatwiają nie tylko ich zapamiętanie, lecz także wykorzystanie w praktyce. W pozycjach tych zaproponowano też pomocne dodatki: omówienie gramatyki, listę czasowników nieregularnych, wzory listów, przydatne zwroty, a nawet… listę „fałszywych przyjaciół”, czyli słów brzmiących podobnie w dwóch językach, ale mających inne znaczenie (np. niemiecki „Dom” i polska „katedra”).

Oferta słowników szkolnych obejmuje dwie serie. W serii „Nowe słowniki duże szkolne” wydano publikacje do nauki języków niemieckiego i angielskiego, idealne dla uczniów szkół średnich, mieszczące 70 000 haseł i zwrotów. W serii „Nowe słowniki szkolne” wyszły pozycje dla uczących się języków angielskiego, niemieckiego i francuskiego, zawierające 45 000 haseł i zwrotów.

Najbardziej ekskluzywnym słownikiem w ofercie PONS jest dwutomowy Wielki słownik niemiecko-polski i polsko-niemiecki, z 320 000 haseł i zwrotów. Ze względu na unikatową obszerność, a także szczegółowość i aktualność umożliwia on odnalezienie właściwych tłumaczeń nawet rzadko używanych wyrazów. Jest niezastąpiony podczas tłumaczenia tekstów prasowych, dialogów filmowych, współczesnych tekstów literackich. Warto z niego korzystać zawsze wtedy, gdy ma się do czynienia z językiem żywym, a nawet potocznym. Umożliwia m.in. tłumaczenie tekstów fachowych z dziedzin takich jak prawo, ekonomia, informatyka czy technika. Ułatwia też prowadzenie korespondencji bez konieczności sięgania po słowniki specjalistyczne. Znakomicie sprawdza się również podczas przygotowań do egzaminów z języka. Jest niezastąpionym narzędziem dla każdego, kto pragnie być na bieżąco ze współczesną niemczyzną, we wszelkich jej odmianach.

Słowniki kieszonkowe są niezbędne w trakcie podróży zagranicznych, podczas których nie zawsze można korzystać z internetu lub gdy jego używanie jest zbyt drogie. Takie słowniki zajmują niewiele miejsca w bagażu podróżnym, a przydają się naprawdę często, kiedy musimy kontaktować się z obcokrajowcami nieznającymi innych języków oprócz własnego. Słowniki kieszonkowe wraz z minirozmówkami to najlepsza i najszybciej zwracająca się inwestycja!

Słowniki uniwersalne umożliwiają pracę z językiem na co dzień. Są poręczne i mają atrakcyjne ceny.