Bezpłatny słownik online

O nas

O nas słów kilka

Charakterystyczne, zielone okładki słowników językowych, kursów do samodzielnej nauki języków oraz innych materiałów językowych są od lat symbolem sprawdzonych publikacji do nauki języków obcych. Za sukcesem marki PONS stoi przede wszystkim wieloletnie doświadczenie jednego z największych europejskich wydawców edukacyjnych – Wydawnictwa Klett.

Jedne z najbardziej rozpoznawalnych słowników dwujęzycznych

Marka PONS jest gwarancją wysokiej jakości oraz przystępnych cen słowników dwujęzycznych. Ich niesłabnąca popularność jest dowodem na to, że słownik to wciąż jedna z podstawowych narzędzi w nauce języka obcego.

PONS to również słowniki obrazkowe, które dzięki swojej wizualnej formie ułatwiają i przyspieszają naukę nowego słownictwa.

Doskonałym uzupełnieniem wszystkich słowników PONS jest bezpłatny słownik online.

Przyjazne kursy do samodzielnej nauki

PONS to również szereg kursów do samodzielnej nauki – bez wychodzenia z domu i dużych wydatków na zajęcia w szkole językowej. Kursy to gotowy sposób na opanowanie języka – przede wszystkim na poziomie podstawowym. Liczne dialogi, nagrania, objaśnienia gramatyki oraz ćwiczenia dają gwarancję sukcesu.

Liczne materiały uzupełniające

Oprócz słowników i kursów do samodzielnej nauki w ofercie PONS znajdują się także liczne materiały wspierające naukę języka w szkole, na kursie językowym lub w domu.

To między innymi publikacje porządkujące i uzupełniające wiedzę z gramatyki i słownictwa. Z jednej strony znajdują się wśród nich kompleksowe kompendia podsumowujące całą dostępną wiedzę (np. Wielkie Gramatyki do angielskiego i niemieckiego), ale PONS to również szereg lżejszych publikacji nastawionych na trening poszczególnych sprawności, np. 250 ćwiczeń ze słownictwa, 250 z gramatyki czy 250 zagadek językowych.

Od kilku lat rozszerzamy listę publikacji, które wykorzystują obrazkowość jako podstawą metodę nauki. To między innymi Gramatyki obrazkowe oraz Gramatyki obrazkowe w ćwiczeniach. W końcu jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów.

Nie pomijamy w naszej ofercie nauki przy użyciu fiszek. To metoda, która od lat zyskuje na popularności. W ten sposób można uczyć się nie tylko słownictwa, ale również gramatyki, o czym świadczą nasze fiszki Wielka gramatyka (dostępne do angielskiego i niemieckiego).

Wciąż jednym z podstawowych powodów do nauki języka obcego są zagraniczne wyjazdy – te wakacyjne, ale również służbowe. Niekwestionowane ułatwienie rozmowy w takiej sytuacji stanowią rozmówki – zbierają najważniejsze zwroty i wyrażenia, pogrupowane w intuicyjne kategorie.

PONS to także ułatwienie w przygotowaniu do matury podstawowej i rozszerzonej oraz innych egzaminów językowych.

Nauka języków obcych stała się jedną z podstawowych umiejętności również wśród dzieci. Mając to na uwadze przygotowaliśmy również szereg książek, których odbiorcą są najmłodsi. To między innymi seria Śpiewaj i ucz się, w której punkt wyjścia do nauki stanowią proste, dziecięce piosenki. Nie zabrakło również komentarza dla rodziców. Również wśród najmłodszych wspieramy naukę przez obrazy. Tu z pomocą przychodzi Mój pierwszy słownik obrazkowy.

Nauka języka nie może pomijać słownictwa, a chyba nie ma lepszej metody na jego naukę niż czytanie tekstów literackich. W ofercie PONS znajdują się lekturki z audiobookiem, ale też kurs językowy Bez wkuwania, który zbudowany został w oparciu o proste opowiadania przeplatane zagadnieniami gramatycznymi oraz ćwiczeniami utrwalającymi słownictwo.

Z nami nauka języka staje się łatwiejsza i szybsza

Oferta PONS jest przyjazna dla uczących się języków obcych, urozmaicona, przystępna cenowo, a stojąca za nią europejska marka gwarantuje wysoką jakość publikacji.